O mnie

Piotr Chojnacki, historyk, tłumacz, redaktor.

Książki nowe, stare, znane i zupełnie zapomniane, pełna swoboda wyboru.

Kontakt: piotr[at]zacofany-w-lekturze.pl

leninekwycietyII miejsce w rankingu blogów książkowych miesięcznika „Press”, 2015 rok.
VI miejsce w rankingu blogów książkowych miesięcznika „Press”, 2012 rok.
VI miejsce w rankingu blogów książkowych influencer.pl, 2018 rok.
E-buka. Nagroda dla najlepszego bloga książkowego 2012 roku.
E-buka. Nagroda dla najlepszego bloga książkowego – wybór czytelników, 2011 rok.

Wywiad ze mną u Pożeracza.

O ZWL w Gazecie Wyborczej i na portalu Polki.pl

 

Magazyn „Press” 2015:

press2016008

Magazyn „Press” 2012
press rankingebukaebuki2012projekt

Influencer.pl, 2018

 

12 komentarzy do “O mnie”

  1. Mam pytanie ile Pan działał na blogu zanim zaczął Pan współpracować z wydawnictwami i ile miał pan wtedy obserwatorów, komentarzów, wpisów i wyświetleń oraz ile to trwało? Z góry dziękuję za odpowiedź. Sama zaczełam niedawno bloga poświęconego książkom i chciałabym się dowiedzieć jak najwięcej.
    Podsyłam adres do bloga: https://fikcyjnabohaterka.blogspot.com/

    Pozdrawiam

    Odpowiedz
  2. Witam, poszukuję tytułu książki o chłopcach, którzy podczas wakacji wchodzą do studni i znajdują sztandarz powstania styczniowego.
    Z góry dziękuję.

    Odpowiedz
  3. Nadal szukam książki o przedwojennych uczennicach. Powieść wydana chyba w połowie lat 80-tych XX wieku. Trzy przyjaciółki, pamiętam, że jedna w czasie II wojny przyjęła pseudonim Paula i została sanitariuszką, uczyła się robić zastrzyki, trenując wkłuwanie na udzie nauczycielki. Jedna z dziewczynek nazywała się Małgosia Kornblum. Więcej nic nie pamiętam. Ktoś może pomóc – jaki autor, jaki tytuł?

    Odpowiedz
    • Myślę, że to mogla być książka Ludmiły Mariańskiej „Pierwsze śniegi, pierwsze wiosny” – nie jestem pewna stuprocentowo, bo nie pamiętam jej dokładnie.
      Sprawdzic nie zaszkodzi :)

      Odpowiedz
  4. Dzień dobry. Czy ktoś może zna książkę pt: „Panama”? Niestety, nie znam autora. Wiem tylko, że jest to pozycja z lat 60tych, a nawet może 50tych. Z góry dziękuję za pomoc.

    Odpowiedz
  5. Drogi Panie Piotrze i wszyscy Państwo na blogu to świetny pomysł, że możemy wspólnie wrócić do naszych ulubionych książek i przypomnieć sobie te zapomniane.
    Może ktoś z Państwa pamięta książkę o dwóch dziewczynkach jedna biedna a druga bogata i ta często jeździ do Paryża. Biedna nie przyznaje się, że nigdy w Paryżu nie była ale kiedy pojechały tam razem okazało się, że świetnie zna Paryż, nauczyła się go z książek, czasopism itp.

    Odpowiedz
  6. Nie daje mi spokoju książka z wieku nastoletniego o podróży głównego bohatera , zdaje się po Włoszech. Towarzyszy mu diabeł , są też retrospekcje do czasów Jezusa ale zarówno tytuł jak autor wyleciały mi zupełnie z głowy. Wydaje mi się , że autor inspirował się „Mistrzem i Małgorzatą” Bułhakowa.

    Odpowiedz
  7. Dzień dobry! Czy ktoś z czytelników bloga pamięta może tytuł lub autora polskiej powieści dla młodzieży (myślę, że z lat 80.), która opowiada o chłopaku z Polski, wysłanym przez rodziców do Anglii (bo tu w Polsce takie trudne życie, kryzys, stan wojenny itp). W Anglii adoptowało go (lub tylko udzieliło mu dachu nad głową, nie pamiętam dokładnie) starsze bezdzietne małżeństwo archetypowo angielskie (pałac, park, garnitury, skarpetki do kolan, prywatna szkoła). Książka przedstawia proces adaptacji chłopaka do zupełnie obcej, odmiennej kultury oraz rodzące się przywiązanie do nowego domu, do angielskich „zastępczych rodziców”. Będę wdzięczna za podpowiedź :)

    Odpowiedz

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.