I już po ankietach

Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wziąć na swoje barki ciężkie zadanie wyboru mojej lektury na czas najbliższy. Chwilowo mam ustawione czytelnicze priorytety, więc nowa ankieta (albo ankiety) dopiero za czas jakiś. 
Wśród powieści biograficznych bezapelacyjnie wygrał Lanoux  i „Dzień dobry, mistrzu” o Emilu Zoli. Przeczytane  „W matni” czeka na recenzję.
Wśród książek z serii ceramowskiej do ostatniej chwili utrzymywał się potrójny remis; ostatecznie jednym głosem wybór padł na „Panów i niewolników” – jak wynika z komentarzy, zadecydował zarzucony na wabia tytuł rozdziału (przypomnę: „Murzyn-niewolnik w życiu płciowym i rodzinnym Brazylijczyka”). Obiecuję jednak, że nie zapomnę o dwóch innych ceramach, które wzbudziły niemal równie duże zainteresowanie.
Z pozycji anglojęzycznych szanse miały powieści dwóch autorów, których znają wszyscy: Pratchetta i Herriota. Rzutem na taśmę wygrał Herriot. Przewrotnie dodam, że wstawię sobie gdzieś z przodu kolejki książkę Sue Townsend, która to pisarka po raz kolejny nie zdołała się przebić.
Przy okazji przypomnę wszystkim zainteresowanym o nagrodzie blogerów; na forum (http://www.draakhan.info/nagrodablogera/index.php) Enga pracowicie dokonała podsumowań dotychczasowych dyskusji. Przedpole oczyszczone, można przechodzić do kolejnego etapu debat.
(Odwiedzono 115 razy, 1 razy dziś)

2 komentarze do “I już po ankietach”

  1. Pozostaje życzyć owocnej lektury ;)

    Chociaż: tradycja ankietowa nie musi od razu iść w odstawkę – zawsze znajdą się chętni swym przemyślanym i wyważonym głosem zadecydować o kolejności pochłaniania wytypowanych wcześniej tytułów :P

    Odpowiedz
  2. A nie, nie. Żadne odstawki:) Ankieta kwietniowa zdecydowanie będzie, wyważonych i przemyślanych głosów nigdy za wiele, a te tysiące nieprzeczytanych książek domagają się ustawienia w schludną kolejkę:)

    Odpowiedz

Odpowiedz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.