Skip to content

Zacofany w lekturze

Blog Piotra Chojnackiego. Książki nowe, stare, znane i zupełnie zapomniane, pełna swoboda wyboru.

Menu
  • Strona główna
  • O mnie
  • Powieści młodzieżowe PRL
  • Przestały oczekiwać 2011
  • Przestały oczekiwać 2012
  • Przestały oczekiwać 2013
  • Przestały oczekiwać 2014
  • Przestały oczekiwać 2015
  • Przestały oczekiwać 2016
  • Przestały oczekiwać 2017
  • Przestały oczekiwać 2018
  • Przestały oczekiwać 2019
  • Przestały oczekiwać 2020
  • Przestały oczekiwać 2021
  • Polityka prywatności
  • Przestały oczekiwać 2022
  • Przestały oczekiwać 2023
  • Przestały oczekiwać 2024
  • Przestały oczekiwać 2025
  • Przestały oczekiwać 2026
Menu

Matka Chrzestna nadaje z Katowic

Posted on 8 września 20125 stycznia 2015 by Piotr (zacofany.w.lekturze)

Pisałem już chyba kiedyś o tym, że Matka Chrzestna to świetny wynalazek? A już najlepsza jest taka Matka Chrzestna, jak moja – mimo zaaferowania drugą edycją „Złotej Zakładki” i uroczystością wręczania nagród, która dziś odbyła się na Targach Książki w Katowicach (lista wyróżnionych jest już zamieszczona na stronie plebiscytu), znalazła chwilę, żeby w południe zadzwonić do swojego chrześniaka z radosną wieścią! Jak śpiewał klasyk, „dziecko spało za ścianą, czujne jak ptak”, więc nie mogłem wydawać indiańskich okrzyków. To teraz obwieszczę dużymi literami:

Decyzją konkursowego jury zostałem laureatem eBuki 2012! Dziękuję niezmiernie za to wyróżnienie.
Pozdrawiam pozostałych finalistów: zaszczytem było znaleźć się w takim gronie. Pozdrawiam Matkę Chrzestną i liczną grupę, która gratulowała mi zza jej pleców – bawcie się dobrze na Targach i poza nimi!

Wszystkich zapraszam natomiast na tort
i lampkę szampana.
Recenzja ze „Stulecia chirurgów” ewidentnie nie ma szczęścia, ale będzie, na pewno. Wkrótce.

PS. Zdjęcie nagrody wśród roślinności pozwoliłem sobie skopiować z profilu Grzegorza Raczka, redaktora DuzegoKa.

95 thoughts on “Matka Chrzestna nadaje z Katowic”

  1. Lirael pisze:
    8 września 2012 o 12:48

    Hurrrrraaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Wielkie gratulacje.

    Odpowiedz
  2. Agata P pisze:
    8 września 2012 o 12:50

    Serdeczne gratulacje! Jak najbardziej zasłużona nagroda :)

    Odpowiedz
  3. izusr pisze:
    8 września 2012 o 12:58

    Aaaa, wiedziałam!! :) super! Gratuluję! :))

    Odpowiedz
  4. Oleńka pisze:
    8 września 2012 o 12:58

    Wielkie gratulacje! :))

    Odpowiedz
  5. zacofany.w.lekturze pisze:
    8 września 2012 o 13:00

    Dziękuję wszystkim Paniom:)))

    Odpowiedz
  6. guciamal pisze:
    8 września 2012 o 13:02

    Tak coś przeczuwałam – gratuluję :)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      8 września 2012 o 13:08

      Te kobiece przeczucia:)) Dziękuje:)

      Odpowiedz
  7. anek7 pisze:
    8 września 2012 o 13:05

    Gratulacje – byłeś moim faworytem:)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      8 września 2012 o 13:09

      Dzięki:)

      Odpowiedz
  8. marta pisze:
    8 września 2012 o 13:11

    Gratulacje!!!

    Odpowiedz
  9. Nutinka pisze:
    8 września 2012 o 13:21

    Gratuluję! Należało Ci się. ;)

    Odpowiedz
  10. Eireann pisze:
    8 września 2012 o 13:23

    Serdecznie gratuluję! Ja wiedziałam, że tak będzie :-)

    Odpowiedz
  11. padma pisze:
    8 września 2012 o 13:26

    Rewelacja, gratuluję, trzymałam kciuki!:)

    Odpowiedz
  12. koczowniczka pisze:
    8 września 2012 o 13:36

    O, to gratulacje! :)

    Odpowiedz
  13. Pamoko pisze:
    8 września 2012 o 13:39

    I tak miało być;)

    Odpowiedz
  14. zacofany.w.lekturze pisze:
    8 września 2012 o 13:39

    To ja tak zbiorczo podziękuję bardzo:)

    Odpowiedz
  15. Joanna Gołaszewska pisze:
    8 września 2012 o 13:46

    Odtańczyłam właśnie taniec zwycięstwa:DDD
    Yes, yes, yes! A już miałam topór ostrzyć:DDD
    Gratuluję:)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      8 września 2012 o 14:08

      Dziękuję bardzo:D Ale że co z tym toporem? Na mnie ostrzyć?:P

      Odpowiedz
    2. Joanna Gołaszewska pisze:
      8 września 2012 o 14:31

      No przecież nie na Ciebie! Ja werdyktu nie znałam, dowiedziałam się niniejszym z Twojej notki. oj tam, nieważne:) Cieszę się po prostu

      Odpowiedz
    3. zacofany.w.lekturze pisze:
      8 września 2012 o 14:32

      Sorry za nietaktowną próbę wdarcia się za kulisy obrad jury:))

      Odpowiedz
  16. Kaye pisze:
    8 września 2012 o 13:54

    Gratulacje!!! Wygrać w takiej świetnej dziesiątce wyróżnionych to naprawdę coś!

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      8 września 2012 o 14:09

      Dziękuję:) Konkurencja znakomita rzeczywiście.

      Odpowiedz
  17. momarta pisze:
    8 września 2012 o 13:55

    Mam przykre wieści. Skoro w ubiegłym roku wyróżnienie, a w tym szczyt pudła, to w przyszłym nie da się już wskoczyć wyżej:) Poza tym podejrzewam, że to jest ukartowane po to, żeby dalej nas trzymać w niepewności w sprawie „Stulecia chirurgów”…
    Tak serio, to bardzo gratuluję, a kawałek tortu poproszę zdecydowanie bez różyczki;)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      8 września 2012 o 14:10

      W przyszłym roku wezmę udział w konkursie rzutu telefonem komórkowym, treningi zacznę od jutra:)) Też podejrzewam, że jakieś ciemne siły sabotują tych Chirurgów, ale ja się nie dam:) Dziękuję za gratulacje, a torcik bez różyczki:D

      Odpowiedz
    2. viv pisze:
      8 września 2012 o 16:21

      A może w przyszłym roku wskoczysz na stołek jurora, jak kalio? To było wpadkowe, czy może takie założenie tej nagrody jest, żeby laureaci sędziowali w kolejnych edycjach? Tak z ciekawości pytam, bo już mam taką ciekawską naturę :)

      Odpowiedz
    3. zacofany.w.lekturze pisze:
      8 września 2012 o 16:48

      Pojęcia nie mam, jakie są plany organizatorów:)

      Odpowiedz
  18. Bazyl pisze:
    8 września 2012 o 14:17

    Wieszczyłem Ci ten sklepik z deskami? Wieszczyłem. Jak tak dalej pójdzie, to olejesz stolarza, bo materiału starczy Ci nie tylko na blat, ale i na meble ogrodowe :) Gratulejszyn! No i poka pake. Jak już przyjdzie :)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      8 września 2012 o 14:26

      Wieszczyłeś, normalnie prorok:)) O stolarzu mi nie przypominaj, jeszcze nie skończył, wrr:P Pakę pokażę, a na razie dzięki za gratulacje:D

      Odpowiedz
  19. Książkozaur pisze:
    8 września 2012 o 14:17

    No gratulacje!! Zasłużona wygrana, bardzo się cieszę :)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      8 września 2012 o 14:28

      Dziękuję:)

      Odpowiedz
  20. montgomerry pisze:
    8 września 2012 o 15:09

    Gratuluję:)))Ja nie miałam wątpliwości:)

    Odpowiedz
  21. Z Innej Bajki pisze:
    8 września 2012 o 15:17

    przyłączam się do gratulacji :-)

    Odpowiedz
  22. Dziewczyna z Alaski ;) pisze:
    8 września 2012 o 15:43

    Ha, wiedziałam, że obstawiam czarnego konia :D gratuluję!!! :D

    Odpowiedz
  23. Marlow pisze:
    8 września 2012 o 15:50

    GRATULACJE!!!

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      8 września 2012 o 16:45

      Zbiorcze, ale wielkie: dziękuję:))

      Odpowiedz
  24. B. pisze:
    8 września 2012 o 16:01

    No! Grunt, że te wysłane głosy się nie zmarnowały. Wpraszam się na konsumpcję tortu, bo wygląda rewelacyjnie! Mniam!
    Gratuluję :)))

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      8 września 2012 o 16:03

      Heh, chwilowo to wybór jury był:) A plebiscyt czytelników rozstrzygnie się dopiero pod koniec października:)

      Odpowiedz
    2. B. pisze:
      8 września 2012 o 17:53

      Ups… no, ale i tak wygrasz :))

      Odpowiedz
    3. zacofany.w.lekturze pisze:
      8 września 2012 o 17:54

      Dzięki za wiarę:)

      Odpowiedz
  25. viv pisze:
    8 września 2012 o 16:17

    Serdecznie gratuluję :)

    Odpowiedz
  26. Futbolowa pisze:
    8 września 2012 o 16:18

    O ranyściu, to ja chcę kawałek tortu! :)
    Gratuluję, byłam gotowa pieniądze na Twój blog stawiać i widzę, że słusznie bym uczyniła :D

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      8 września 2012 o 16:46

      Klaudyna: dla Ciebie dwa kawałki i różyczka z samego czubka:)

      Odpowiedz
    2. Futbolowa pisze:
      8 września 2012 o 20:11

      Ta, żebym się potem w spodnie nie zmieściła :)) Dzięki za wyróżnienie, czuję się jak VIP :D

      Odpowiedz
    3. zacofany.w.lekturze pisze:
      8 września 2012 o 20:14

      To jest tort ujemnokaloryczny, marchewka, błonnik, mikro- i makroelementy, możesz spożywać bez obaw:D

      Odpowiedz
    4. Futbolowa pisze:
      8 września 2012 o 22:22

      Hahah, muszę to sobie zapamiętać :D

      Odpowiedz
    5. zacofany.w.lekturze pisze:
      9 września 2012 o 06:17

      Zawsze serwuję takie wypieki:)

      Odpowiedz
  27. Imani pisze:
    8 września 2012 o 16:44

    Serdecznie gratuluję!
    Tortem już się poczęstowałam.

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      8 września 2012 o 16:47

      Dokładkę?:)) Dzięki

      Odpowiedz
  28. Agnieszka pisze:
    8 września 2012 o 19:06

    Gratuluję i podpisuję ręcyma i nogami pod wyrokiem zacnego jury… Stukam się wirtualnie napojem alkoholowym (w moim przypadku białym winem prosto z włoskiej beki)!

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      8 września 2012 o 19:26

      Pozazdrościć całej beki trunku pod ręką:) Dziękuję:)

      Odpowiedz
  29. gosiaw pisze:
    8 września 2012 o 20:12

    No to brawa i fanfary. (Tak mówię moim dzieciom zawsze jak odnotują jakiś spektakularny, w opinii mamusi, sukces. ;))

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      8 września 2012 o 20:19

      To czuję się ufetowany, dzięki:)

      Odpowiedz
  30. mama_zaczytana pisze:
    8 września 2012 o 20:24

    Przyłączamy się do gratulacji!!!

    Odpowiedz
  31. Viv pisze:
    8 września 2012 o 20:47

    Gratulacje! Chociaż zaskoczenia nie ma :D A tort pyszny, dziękuję ;)

    Odpowiedz
  32. zacofany.w.lekturze pisze:
    8 września 2012 o 21:01

    Dziękuję bardzo:) Dokładkę torciku?

    Odpowiedz
  33. Anna pisze:
    8 września 2012 o 21:11

    Gratuluję z całego serca!

    Odpowiedz
  34. Sumire pisze:
    8 września 2012 o 21:58

    Gratuluję serdecznie.
    A za szampana i tort dziękuję, to bardzo dobre połączenie ;)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      9 września 2012 o 06:10

      @Anna i Sumire: bardzo dziękuję:)

      Odpowiedz
  35. Agnes pisze:
    8 września 2012 o 22:10

    Ta grupa, co ją było słychać w telefonie, to też i ja tam byłam i brawo biłam, o! I powiem jeszcze, że jak wcześniej na blogach widziałam dziesiątkę, to się wcale nad zwycięzcą nie zastanawiałam, ale jak już dziś, znaczy wczoraj, zasiadłam na widowni i znajoma blogerka mnie zapytała, kogo obstawiam, to po sekundowym namyśle wymieniłam Ciebie. Ona stawiała na anek7 :) Czyli mnie tknęło lepsze przeczucie :)
    Gratuluję!

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      9 września 2012 o 06:11

      Agnes: Dzięki, a dodatkowe podziękowania za wiarę w moje zwycięstwo:)

      Odpowiedz
  36. REDnacz pisze:
    8 września 2012 o 22:29

    Ja również gratuluję! Przypominam, że po targach w Krakowie do statuetki doślę kufer z książkami. A odnośnie tego, co stanie się w przyszłym roku – to zwycięstwo jest jednoznaczne z zaproszeniem do jury 3. eBuki! W tym roku jurorką była Joasia (ona będzie mogła znowu przystąpić do rywalizacji). To chyba lepsze niż jakaś tam dziwna karencja!

    Odpowiedz
    1. Bazyl pisze:
      9 września 2012 o 13:10

      A którego dnia będziecie wręczać nagrodę czytelników, jeśli już wiadomo?

      Odpowiedz
    2. zacofany.w.lekturze pisze:
      9 września 2012 o 13:12

      Bazyl: wiadomo, 22 X.

      Odpowiedz
    3. Bazyl pisze:
      9 września 2012 o 19:13

      To się zamotałem, bo myślałem, że to wręczanie będzie miało miejsce na Targach. A Targi 25-28 X :)

      Odpowiedz
    4. zacofany.w.lekturze pisze:
      9 września 2012 o 19:19

      A to ja już się nie odzywam, bo też miałem wrażenie, że kolejne rozdanie jest na targach. Może głosy można nadsyłać do 22 X i na stronie jest jakieś przekłamanie? Dociekaj sam, bo informacje są sprzeczne:P http://duzeka.pl/hot_page.php?id=11&id_news=2172 i http://duzeka.pl/news/id_news/2255/EBUKA_2012_FINAL

      Odpowiedz
    5. Bazyl pisze:
      10 września 2012 o 06:14

      Eee i tak pewnie pojadę wtedy, kiedy będę mógł :)

      Odpowiedz
  37. REDnacz pisze:
    8 września 2012 o 22:36

    Ja również gratuluję! Przypominam, że po targach w Krakowie do statuetki doślę kufer z książkami. A odnośnie tego, co stanie się w przyszłym roku – to zwycięstwo jest jednoznaczne z zaproszeniem do jury 3. eBuki! W tym roku jurorką była Joasia (ona będzie mogła znowu przystąpić do rywalizacji). To chyba lepsze niż jakaś tam dziwna karencja!

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      9 września 2012 o 06:16

      Dziękuję, kuferka będę wypatrywał:) Co do obowiązków jurora – to ku chwale blogosfery, wezmę na siebie to brzemię:D

      Odpowiedz
    2. Joanna Gołaszewska pisze:
      9 września 2012 o 07:37

      Brzemię jest przeogromne, bo blogów do konkursu przybywa, odpowiedzialność ciąży, oddech się skraca, oczy robią się podkrążone, sumienie nęka – czytaj, przeglądaj, nie śpij!
      Co do ponownego startowania w konkursie to nie wiem. Utrzymanie statusu trudne, spaść z hukiem łatwo, najwygodniej byłoby teraz się wycofać:)

      Ty wiesz, że fotorelacja bardzo dokładna ma być?

      Odpowiedz
    3. zacofany.w.lekturze pisze:
      9 września 2012 o 10:09

      Fotorelacja z otwarcia kuferka? Pamiętam, ale wiem na kim się wzorować:)) Odpowiedzialność wezmę na siebie, trudno, niech mi się te oczy podkrążą:P

      Odpowiedz
    4. viv pisze:
      9 września 2012 o 23:04

      Hehe, robi się z Ciebie naczelny oceniacz blogów – jeśli dodać do tego Ocenialnię ;)

      Odpowiedz
    5. zacofany.w.lekturze pisze:
      10 września 2012 o 04:20

      O właśnie, jeszcze tam mnie nie było:PP

      Odpowiedz
  38. sardegna pisze:
    9 września 2012 o 06:43

    Serdecznie gratuluję :) też zgłaszam, że znajdowałam się w grupie wiwatujących i bijących brawo do telefonu :D kufra zazdroszczę niemiłosiernie. Miałyśmy cichą nadzieję z Agnes, że może organizatorzy uchylą rąbka tajemnicy i pokażą ów kufer na targach, ale nie doczekałyśmy się :)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      9 września 2012 o 06:52

      Bardzo mi miło:) Zaskoczyły mnie te wiwaty:) Niestety, do kuferka jeszcze ponad miesiąc czekania:(

      Odpowiedz
  39. vandenesse pisze:
    9 września 2012 o 07:43

    I ja również gratuluję serdecznie!!! Tak sobie czytam i czytam m.in. o złotej zakładce, patrzę patrzę a tu ekipa zakładki i zdjęcie szanownego autora :) Miło i fajnie tak zobaczyć coś ty za jeden ;)
    A jeszcze z innej beczki – ostatnio robiąc porządki w BP natknęłam się na „Ducha puszczy” i aż chyba przeczytam :)))

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      9 września 2012 o 10:10

      Dzięki:) Ducha puszczy nie czytałem, ciekawe, czy dobre:)

      Odpowiedz
    2. vandenesse pisze:
      9 września 2012 o 17:50

      Ach a jam myślała, że to z tej książki wziął się Twój nick na LC… :)

      Odpowiedz
    3. zacofany.w.lekturze pisze:
      9 września 2012 o 17:52

      A nie, absolutnie. Najpierw nick, a potem wieści o książce:P

      Odpowiedz
  40. life4youu pisze:
    9 września 2012 o 08:28

    Gratulację! Dzięki za kawałek tortu i szampan wyśmienity. PS możesz polecić coś dobrego, albo lepiej znakomitego do poczytania o Boy’u?

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      9 września 2012 o 10:11

      Jakoś o Boyu nic dobrego jeszcze nie czytałem, lepiej poczytać samego Boya:)

      Odpowiedz
  41. Mała Mi pisze:
    9 września 2012 o 08:56

    gratuluję wygranej! :))

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      9 września 2012 o 10:11

      Dzięki:)

      Odpowiedz
  42. ksiazkowo pisze:
    9 września 2012 o 13:44

    No, to teraz i tutaj, oficjalnie: gratuluję! Bardzo się cieszę, że mogłam to „na własne uszy” słyszeć i odtańczyć taniec radości. Oraz dzwonić z takim njusem :D No i przygarnąć ebukę, chociaż na te kilka dni ;) Graty, mój drogi Chrześniaku, graty!

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      9 września 2012 o 13:47

      Dziękuję, Matko Chrzestna, bardzo bardzo:)) Njus zrobił wstrząsające wrażenie:D

      Odpowiedz
  43. Kasia pisze:
    9 września 2012 o 20:25

    Gratuluję i oklaski :)

    Odpowiedz
  44. bookfa pisze:
    9 września 2012 o 21:34

    A nie mówiłam? GRATULUJę serdecznie!

    Odpowiedz
  45. kasia.eire pisze:
    9 września 2012 o 22:04

    Serdecznie gratuluję

    Odpowiedz
  46. Wieczór z książką - Foxinaa pisze:
    9 września 2012 o 22:14

    fiu fiu:) To i ja przyłączam się do szału gratulacji:)

    Odpowiedz
  47. zacofany.w.lekturze pisze:
    10 września 2012 o 04:20

    Dziękuję Paniom bardzo:)

    Odpowiedz
  48. Marta pisze:
    10 września 2012 o 05:35

    Gratulacje :)

    Odpowiedz
  49. grendella pisze:
    10 września 2012 o 15:37

    Gratuluję, szczerze mówiąc, czułam, że wygrasz :)

    Odpowiedz
  50. monotema pisze:
    10 września 2012 o 18:32

    Gratulacje, wszystkiego dobrego i stosów książek, tych starych i tych nowych.

    Odpowiedz
  51. zacofany.w.lekturze pisze:
    10 września 2012 o 18:59

    Dziękuję wszystkim bardzo:)

    Odpowiedz
  52. Iza pisze:
    11 września 2012 o 10:32

    Gratulacje! Wykonałabym na Twoja cześć salto z przewrotką, ale wolę nie ryzykować wypadnięcia dysku, sam wiesz, jak jestPPP.

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      11 września 2012 o 11:24

      Jeszcze nikt mi nie zaproponował uczczenia tego sukcesu w takiej formie, więc sama deklaracja mi wystarcza, dbaj o plecy:)

      Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

Wyszukiwanie

Instagram

Blog o książkach, blog z recenzjami książek, recenzje klasyki,
książki recenzje

Pozycjonowanie strony: VD.pl

© 2026 Zacofany w lekturze | Powered by Minimalist Blog WordPress Theme
Ta strona używa ciasteczek (cookie)Rozumiem Chcę wiedzieć więcej
Polityka prywatności

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT