Skip to content

Zacofany w lekturze

Blog Piotra Chojnackiego. Książki nowe, stare, znane i zupełnie zapomniane, pełna swoboda wyboru.

Menu
  • Strona główna
  • O mnie
  • Powieści młodzieżowe PRL
  • Przestały oczekiwać 2011
  • Przestały oczekiwać 2012
  • Przestały oczekiwać 2013
  • Przestały oczekiwać 2014
  • Przestały oczekiwać 2015
  • Przestały oczekiwać 2016
  • Przestały oczekiwać 2017
  • Przestały oczekiwać 2018
  • Przestały oczekiwać 2019
  • Przestały oczekiwać 2020
  • Przestały oczekiwać 2021
  • Polityka prywatności
  • Przestały oczekiwać 2022
  • Przestały oczekiwać 2023
  • Przestały oczekiwać 2024
  • Przestały oczekiwać 2025
  • Przestały oczekiwać 2026
Menu

Cztery!

Posted on 4 stycznia 201510 stycznia 2015 by Piotr (zacofany.w.lekturze)
Co prawda czwarta rocznica mojego blogowania przypada jutro, ale postanowiłem zrobić sobie z tej okazji mały prezent i nie chciałbym, żeby zaplanowana przerwa techniczna przeszkodziła w świętowaniu. Mam tylko nadzieję, że wszystko się powiedzie.

Poza tym niedziela to bardzo dobry dzień na jubileusze. Dziękuję wszystkim, którzy tu zaglądali i komentowali, mimo iż nie bardzo było co czytać. Zdmuchuję cztery świeczki z ciasteczka, życząc sobie, żeby ten rok był pod wieloma względami lepszy od poprzedniego.

Tradycyjna część oficjalna tradycyjnie krótka, tym razem bardziej niż zwykle. Ubiegłoroczne lektury były wyrównane, zapowiedzi czytania biografii, listów i dzienników nie udało się zrealizować w takim stopniu, w jakim chciałem (chociaż z minicyklu o Słowackim, jego diecie, ubiorze i biografii jestem całkiem zadowolony). Może uda się przygotować coś nowego w podobnym klimacie.

Najbardziej inspirująca (w sensie kolejnego stosu książek do przeczytania kiedyś tam) okazała się antologia reportażu „100/XX” i z ciekawością przeczytam przygotowywany trzeci tom. W kategorii „pochłonięte jednym tchem” znalazły się „Nomen omen” Marty Kisiel, o którym wszyscy napisali już wszystko, a najlepiej Królowa Matka, więc ja już nie muszę; trzy części wspomnień położnej Jennifer Worth oraz dwa tomy cyklu o Flawii de Luce Alana Bradleya (przy czym tom szósty zdecydowanie przebił piąty). Tom siódmy ukazuje się ponoć już pojutrze, ale uwierzę, gdy zobaczę.
A teraz dziękuję za uwagę i zapraszam do bufetu.

93 thoughts on “Cztery!”

  1. Danka Bielińska pisze:
    4 stycznia 2015 o 10:17

    Ale wyżerka, postarałeś się :). Gratulacje :).

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 10:18

      Skoro już nie zapewniam nic do czytania, to niech chociaż żarcie będzie ekstra :) Dzięki.

      Odpowiedz
    2. Danka Bielińska pisze:
      4 stycznia 2015 o 10:25

      Możesz się pocieszać, że postawiłeś na jakość, a nie na ilość :P.

      Odpowiedz
    3. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 10:26

      Nic innego nie robię, tylko się pocieszam, ale jednak chciałbym trochę więcej tej jakości z siebie wyciskać :P

      Odpowiedz
    4. Danka Bielińska pisze:
      4 stycznia 2015 o 11:49

      No to tego Ci życzę, bo z przyjemnością się Ciebie czyta, więc korzyść i dla mnie i dla szerokiej publiki :).

      Odpowiedz
    5. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 12:06

      To się nazywa dostarczanie właściwej motywacji :D

      Odpowiedz
  2. Maniaczytania pisze:
    4 stycznia 2015 o 10:29

    Gratulacje! Trzymam kciuki za powodzenie planów :)

    A bufet rzeczywiście imponujący ;)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 10:36

      Dzięki.

      Odpowiedz
  3. anek7 pisze:
    4 stycznia 2015 o 10:35

    Drogi Starszy Bracie w Blogowaniu :)

    Gratuluję rocznicy i stale wysokiego poziomu prezentowanych wpisów. Może jest ich nieco mało (w czym zaczynasz się niebezpiecznie upodabniać do pewnej Ałtorki), ale tym bardziej ich wyczekujemy. Tak teraz mi przyszło do głowy – może to przemyślany chwyt jest???

    Życzę Ci, drogi ZwL, kolejnych rocznic, wielu ciekawych lektur i czasu na pisanie o nich. A sobie życzę miłej lektury onych ;)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 10:38

      Proszę mnie tu nie porównywać do rozmaitych Ałtorek, bo aż TAK źle ze mną nie jest :P Chwyt niestety zafundowało mi życie, ale może nieco odpuści :) Dziękuję.

      Odpowiedz
  4. Anna pisze:
    4 stycznia 2015 o 10:47

    Gratulacje i fanfary!!! Czy ja dobrze widzę, że Ty także już nie masz w adresie blogspota??
    POzdrawiam ciepło!

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 10:48

      Dzięki. Blogspot jeszcze jest pod spodem, ale już niedługo :)

      Odpowiedz
    2. Anna pisze:
      4 stycznia 2015 o 10:51

      Chciałabym:)

      Odpowiedz
    3. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 10:52

      Grunt to się wreszcie odważyć :)

      Odpowiedz
  5. Claudette pisze:
    4 stycznia 2015 o 11:20

    Sto lat, sto lat, niech żyje, żyje nam! Nieeeechhhh żyjeeee nammmm!

    Wszystkiego dobrego, wielu wspaniałych lektur, dalszej werwy w pisaniu, mnóstwa czekolady i oczywiście dalszych prac nad milutką kulistością!

    Bufecik musiałeś przygotowywać cały Nowy Rok, więc jestem pod wrażeniem! Z chęcią poczęstuję się deserkiem z truskaweczką. A szampan jest?

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 12:16

      Popracuję nad milutkowością, w kulistość wolałbym się jednak całkowicie nie stoczyć:)
      Bufecik świeżutki, dziś rano szykowany. Szampan i alkohole podajemy w drugiej sali, zapraszam.

      Odpowiedz
  6. peek-a-boo pisze:
    4 stycznia 2015 o 11:42

    Gratulacje składam w takim razie :). Jak i życzenia zdrowia, wytrwałości i chęci do czytania i pisania w kolejnym roku.

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 12:14

      Dziękuję :)

      Odpowiedz
  7. Notatnik Kaye pisze:
    4 stycznia 2015 o 11:44

    Gratulacje! Zacofany w lekturze to już pewna marka, która gwarantuje wysoki poziom wpisów. Jestem trochę zdziwiona, że to tylko 4 lata, sądziłam, że prowadzisz tego bloga dłużej. :)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 12:13

      Aż cztery, bym powiedział :) Dzięki za dobre słowo.

      Odpowiedz
  8. montgomerry pisze:
    4 stycznia 2015 o 12:06

    gratulacje:)
    Ależ było, co czytać :)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 12:12

      Ale mogło być więcej :) Dzięki.

      Odpowiedz
  9. Grendella pisze:
    4 stycznia 2015 o 12:45

    Gratulacje! I dużo przyjemności z czytania i blogowania :)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 13:49

      Dzięki :)

      Odpowiedz
  10. the_book pisze:
    4 stycznia 2015 o 13:48

    Gratuluję! Życzę wytrwałości i nieustannej Radochy z blogowania. 😃 No to zdrówko!😃

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 13:50

      A jaką niby radochę można mieć z czytania tej zakurzonej makulatury? Żeby to jeszcze człowieka jakieś pachnące nowości interesowały, toby wykrzesał radość, ale tak? :P

      Odpowiedz
    2. the_book pisze:
      4 stycznia 2015 o 17:30

      A zeżarło mi uśmieszki (pisałam z telefonu). A można, można – Ty już wiesz najlepiej :) wierz mi, lepiej zakurzone niż grafomańskie propozycje wydawnicze :P serdeczności raz jeszcze :)

      Odpowiedz
    3. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 17:32

      Och nie wiem, nie wiem. Chciałbym się tak beztrosko tarzać w lakierowanych nowościach :D

      Odpowiedz
    4. the_book pisze:
      4 stycznia 2015 o 17:58

      lakierowanych i z wypukłymi literami z oprawą zintegrowaną ;)

      Odpowiedz
    5. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 18:11

      Tyko nie w zintegrowanej, fuj, paskudztwo.

      Odpowiedz
  11. Agnieszka pisze:
    4 stycznia 2015 o 15:13

    Gratulacje! Bufet mniam mniam, zwlaszcza to bialo-brązowe cos w szklaneczkach. Salud!

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 15:15

      Biało-brązowe wyjątkowo się udało, weź dokładkę :)

      Odpowiedz
  12. dragonfly pisze:
    4 stycznia 2015 o 15:55

    Zaglądam od jakiegoś czasu. Pora na coming out. ;-) Gratulacje!

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 15:56

      To proszę się ujawniać częściej :D

      Odpowiedz
  13. moleslaw pisze:
    4 stycznia 2015 o 16:26

    Gratuluję!!! Też byłam pewna że dłużej piszesz a to niespodzianka. I dołączę do motywacyjnych komentarzy prosząc o więcej wpisów. :-)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 17:33

      Jak się zanudza czytelników, to im się wydaje, że to trwa wieki :P Dzięki :)

      Odpowiedz
    2. moleslaw pisze:
      4 stycznia 2015 o 17:36

      To ja sobie życzę być znudzona, taką formę nudy bardzo lubię ;-)

      Odpowiedz
    3. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 17:37

      Będę nudził jak nigdy dotąd :P

      Odpowiedz
    4. moleslaw pisze:
      4 stycznia 2015 o 22:17

      Ten komentarz został usunięty przez autora.

      Odpowiedz
    5. moleslaw pisze:
      4 stycznia 2015 o 22:18

      Mam taką nadzieję :-)

      Odpowiedz
  14. Książkowa fantazja pisze:
    4 stycznia 2015 o 17:19

    Gratulacje i życzę dalszych sukcesów , ale przede wszystkim życzę niezapomnianych lektur :)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 17:34

      Dzięki :)

      Odpowiedz
  15. przynadziei pisze:
    4 stycznia 2015 o 18:01

    witaj w czterolatkach! wszystkiego dobrego – zarówno dobrych lektur, przyjemności z ich czytania i weny i czasu by o nich pisać. A o czytelników, jak i dotąd, pewnie nie będziesz się martwić

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 18:12

      Mam nadzieję, że nie będę :) Dzięki.

      Odpowiedz
  16. Mag pisze:
    4 stycznia 2015 o 18:01

    Gratulacje, niech Ci się dobrze bloguje przez kolejny rok :)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 18:12

      Oby! Dzięki.

      Odpowiedz
  17. Agussiek pisze:
    4 stycznia 2015 o 18:39

    Gratulacje i powodzenia w realizacji kolejnych blogowych projektów! Pozdrawiam!

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 19:10

      Dzięki.

      Odpowiedz
  18. Bazyl pisze:
    4 stycznia 2015 o 18:49

    Łubudubu, łubudubu … A to, w drugiej sali, śpiewałem ja, Jarzą… znaczy, tego, Bazyl, Twój wierny i najupierdliwszy czytelnik :D

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 19:09

      Zastanawiałem się, kiedy wpadniesz, a Ty się w bocznej sali kryłeś :D

      Odpowiedz
    2. Bazyl pisze:
      5 stycznia 2015 o 07:14

      Postanowiłem porzucić wiktuały na rzecz napitków, a że je wyrugowałeś do drugiej sali …

      Odpowiedz
    3. zacofany.w.lekturze pisze:
      5 stycznia 2015 o 08:00

      Nie żebym Ci żałował, ale tak bez podkładu pić?

      Odpowiedz
    4. Bazyl pisze:
      5 stycznia 2015 o 08:43

      Co prawda nawet Sting zaleca, ale ja stara szkoła jestem i pierwszych trzech nie zagryzam :)

      Odpowiedz
    5. zacofany.w.lekturze pisze:
      5 stycznia 2015 o 09:07

      No no, hardkorowo :P

      Odpowiedz
    6. Bazyl pisze:
      5 stycznia 2015 o 09:20

      Sting czy niezagryzanie? :P

      Odpowiedz
    7. zacofany.w.lekturze pisze:
      5 stycznia 2015 o 09:22

      Niezagryzanie. Stinga jakoś zniosę :P

      Odpowiedz
    8. Bazyl pisze:
      5 stycznia 2015 o 10:27

      W dziwnych stronach mieszkasz. U mnie to normalka :P

      Odpowiedz
    9. zacofany.w.lekturze pisze:
      5 stycznia 2015 o 10:30

      U nas „tolko po pierwym nie pieriekusywajem” :P

      Odpowiedz
      1. Bazyl pisze:
        9 stycznia 2015 o 10:45

        Żądam przywrócenia avatarów, bo odnaleźć się w gąszczu komentarzy nie mogę :P

        Odpowiedz
        1. visage zacofany.w.lekturze pisze:
          9 stycznia 2015 o 12:42

          Mam wrażenie, że trzeba się jakoś zalogować albo co :P

          Odpowiedz
          1. Bazyl pisze:
            9 stycznia 2015 o 13:25

            To chyba raczej „abo co”, bo ja tu widzę jeno pole na ksywę, maila, www i tela tego dobrego :P

            Odpowiedz
            1. visage zacofany.w.lekturze pisze:
              9 stycznia 2015 o 13:41

              To obadam dokładniej opcje.

              Odpowiedz
              1. visage zacofany.w.lekturze pisze:
                10 stycznia 2015 o 10:14

                Bazylu, specjalnie dla Ciebie dodałem możliwość podłączenia własnego zdjęcia profilowego :) Baw się dobrze!

                Odpowiedz
  19. momarta pisze:
    4 stycznia 2015 o 19:17

    Gratulacje, właśnie opuściłeś grupę Misiów i przeszedłeś do pierwszych starszaków! Odwiedź mnie czasem w moim żłobku, co?
    A poza tym gratulacje i trzymam kciuki, aby piąty rok był lepszy. Jeśli chodzi o ilość, bo do jakości zastrzeżeń nie ma. Zwłaszcza przy takim bufecie (kolega z roku na rok się kulinarnie rozwija, no, no!:P)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 20:05

      Strasznie macie skomplikowane podziały przedszkolne :D
      Mam moje odwiedziny na bank, bylebym nie musiał noska ucierać :P
      Bufet rozwija się pod wpływem tych nielicznych programów kulinarnych, które zdarza mi się czasem obejrzeć :P

      Odpowiedz
    2. momarta pisze:
      4 stycznia 2015 o 20:48

      No tak, najpierw dodaje się siebie samego do swojego blogrolla, a potem się odwiedza. To ja może nie chcę dorastać…
      A ja właśnie dziś obejrzałam pierwszy od dawna program kulinarny i co? Trafiłam na taki o daniach dietetycznych, fuj! Wracam do Twojego bufetu, choć widzę, że mocno przetrzebiony.

      Odpowiedz
    3. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 20:55

      Miało być, że Ty masz moje odwiedziny, ale skoro nie chcesz… :P
      Ja mam widać więcej szczęścia do telewizji, mnie się trafiają desery i szybkie przystawki :D

      Odpowiedz
    4. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 20:55

      Miało być, że Ty masz moje odwiedziny, ale skoro nie chcesz… :P
      Ja mam widać więcej szczęścia do telewizji, mnie się trafiają desery i szybkie przystawki :D

      Odpowiedz
  20. Agnesto pisze:
    4 stycznia 2015 o 19:17

    Dołączam się do życzeń.
    Nad zdjęciami regałów kwiczę.
    Z radości.
    Słowacki -m ucieszona
    Zarzucam płaszcz na ramiona.
    I w gości!
    Skubnę co nieco z bufetu,
    i mruknę, że to tu…
    Same Zacofajności!

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 20:08

      Za życzenia – wielkie dzięki.
      Mam nadzieję, że udręki
      Nie doznałaś, pisząc wierszem
      Piękne rymy te najszczersze.

      Odpowiedz
  21. naczynie_gliniane pisze:
    4 stycznia 2015 o 20:14

    Gratulacje:)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 22:03

      Dziękuję.

      Odpowiedz
  22. guciamal pisze:
    4 stycznia 2015 o 21:58

    Twój bufet jest tak różnorodny i bogaty, jak zawartość Twego bloga, pozostaje mi życzyć aby udało się zrealizować twoje plany i zamierzenia i te biograficzne i te inne.

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 22:04

      Bufet jest na pewno różnorodniejszych, ale postaram się mu dorównać blogowo:) Dziękuję.

      Odpowiedz
  23. Agnes pisze:
    4 stycznia 2015 o 22:55

    Bufet mnie obezwładnił, dobrze, że jestem po kolacji.
    Wszystkiego książkowego! Niech blog będzie tym, co niezmiennie lubisz :)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      4 stycznia 2015 o 23:02

      Gdybym nie lubił, to rzuciłbym go już parę miesięcy temu, u szczytu zwątpienia w sens tej pisaniny :P No ale jakoś przetrwałem.

      Odpowiedz
    2. Aine pisze:
      5 stycznia 2015 o 12:22

      Co nas nie zabije, to nas wzmocni! :)) Życzę (egoistycznie ;) weny Wasza Wpływowość!
      Gratulacje!

      Odpowiedz
    3. zacofany.w.lekturze pisze:
      5 stycznia 2015 o 12:48

      Nieustającej weny! Dzięki.

      Odpowiedz
    4. Aine pisze:
      5 stycznia 2015 o 14:07

      Nieustającej! :))

      Odpowiedz
  24. Prowincjonalna nauczycielka pisze:
    5 stycznia 2015 o 12:29

    Mnóstwa fascynujących książek i równie wiele czasu na to, by się z nimi zaprzyjaźniać:-)

    Odpowiedz
    1. zacofany.w.lekturze pisze:
      5 stycznia 2015 o 12:48

      Bardzo dziękuję :)

      Odpowiedz
  25. Książkowo pisze:
    5 stycznia 2015 o 22:24

    Happy birthday, mister Zacofany! :P

    Odpowiedz
    1. visage zacofany.w.lekturze pisze:
      6 stycznia 2015 o 08:10

      Wielkie dzięki, Matko Chrzestna :D

      Odpowiedz
  26. Marlow pisze:
    6 stycznia 2015 o 09:42

    Wow! Co za niespodzianka! Z Nowym Rokiem nowym krokiem! Gratulacje! :-)

    Odpowiedz
    1. visage zacofany.w.lekturze pisze:
      6 stycznia 2015 o 09:44

      Trzeba było coś zmienić :) Dzięki.

      Odpowiedz
  27. AnnRK pisze:
    6 stycznia 2015 o 10:39

    Trochę się spóźniłam, więc bufet pewnie pusty, ale gratuluję wspaniałej rocznicy i przejścia na własną domenę. :)

    Odpowiedz
    1. visage zacofany.w.lekturze pisze:
      6 stycznia 2015 o 10:51

      Pewnie jest jeszcze trochę kruchych ciasteczek :) Dzięki za gratulacje. To już nie własna domena, ale i własny serwer :)

      Odpowiedz
  28. Bibliopatka pisze:
    6 stycznia 2015 o 21:28

    Gratulacje i kolejnych udanych czytelniczo oraz blogowo lat:)

    Na marginesie – „Flawię de Luce” (o której się dowiedziałam właśnie z Twojego blogu) mam ciągle w pamięci, nawet parę miesięcy temu zaczęłam czytać pierwszy tom – ale jakoś chemia nie zadziałała. Mam nadzieję, że była to tylko kwestia niesprzyjającej chwili, bo im więcej czytam na temat samych książek, tym bardziej mam na nie ochotę – i chciałabym, by ta ochota tylko wzrosła po rozpoczęciu lektury.

    Odpowiedz
    1. visage zacofany.w.lekturze pisze:
      6 stycznia 2015 o 21:29

      Dzięki.
      Jeśli chwila nie była sprzyjająca, to nic na siłę. Szkoda pięknej serii na zmarnowanie. Może wiosną lepiej Ci pójdzie :)

      Odpowiedz
  29. Agata Adelajda pisze:
    7 stycznia 2015 o 15:26

    Blog już w blogrollu – sto lat!

    Odpowiedz
    1. visage zacofany.w.lekturze pisze:
      7 stycznia 2015 o 15:27

      Wielkie dzięki :)

      Odpowiedz
  30. koczowniczka pisze:
    8 stycznia 2015 o 10:38

    Gratulacje! Może i wpisów nie było zbyt wiele, ale za to każdy z nich jest tak dopracowany i bogaty w treść, że nadaje się do wielokrotnego czytania :-)

    Odpowiedz
    1. visage zacofany.w.lekturze pisze:
      8 stycznia 2015 o 10:44

      Polałaś mi serce miodem i obłożyłaś cukrem w kostkach :D Dziękuję.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

Wyszukiwanie

Instagram

Blog o książkach, blog z recenzjami książek, recenzje klasyki,
książki recenzje

Pozycjonowanie strony: VD.pl

© 2026 Zacofany w lekturze | Powered by Minimalist Blog WordPress Theme
Ta strona używa ciasteczek (cookie)Rozumiem Chcę wiedzieć więcej
Polityka prywatności

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT